Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Dlaczego nic mi nie wychodzi?

Każdy z nam miał choć raz taki okresy w życiu, gdy wydaje nam się, że cały świat jest przeciwko nam. Problemy w związku, rozwód, zdrada, utrata pracy, konflikty z najbliższymi… łatwo w takich momentach dojść do wniosku, że jesteśmy nieudacznikami i pomyśleć , że nie warto nawet próbować poprawić swojej sytuacji. Ale czy takie przekonanie jest słuszne? Jak pokonać własne ograniczenia? Lęk i brak wiary we własne możliwości?

Pewnie każdy z nas zna kogoś, kto nieustannie osiąga sukcesy. Dobrze wygląda, jest lubiany, ma super pracę i udane związki międzyludzkie. Są również osoby, które zdają się ciągle mieć „pod górkę”. Doświadczają problemów i trudności podczas poszukiwania pracy, nie układa im się w relacjach i mają wrażenie, że cały świat zwrócił się przeciwko nim.

Bardzo trudno jest przerwać błędne koło niepowodzeń. Za każdym razem, gdy zawodzimy, coś nam się nie udaje, tracimy odrobinę wiary w siebie. Nieustannie obniżająca się samoocena powoduje, że do każdego kolejnego wyzwania podchodzimy z coraz większą rezerwą i lękiem. Nic więc dziwnego, że przydarzają nam się kolejne wpadki oraz błędy.

Czy taki stan rzeczy jest nieuchronny? Jak możemy bronić się przed podobną sytuacją?

Większość z nas spotkała się na pewno z określeniem „potęga ludzkiego umysłu”, sugerującym, że nasze myśli mają realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. To nasze myśli i uczucia motywują nas do działania. To od nich zależy, czy będziemy mieli ochotę i siłę na podjęcie kolejnego wyzwania, czy nawet nie spróbujemy sięgnąć po to, czego pragniemy.

Efekt śnieżnej kuli

Kolejne sukcesy podobnie jak kolejne porażki funkcjonują na zasadzie popularnego efektu kuli śnieżnej. Za każdym razem, gdy coś nam się udaje, wzmacniamy swoją pewność siebie i optymizm. Dzięki pozytywnemu spojrzeniu na świat, jesteśmy bardziej otwarci i łatwiej dostrzegamy kolejne okazje i szanse w życiu. W dodatku roztaczamy aurę, która przyciąga do nas życzliwych ludzi. Nagle mam więcej przyjaciół, wartościowych kontaktów biznesowych oraz sprzymierzeńców.,

Podobnie dzieje się, gdy ponosimy klęski i coś nam się nie udaje. Z każdym kolejnym potknięciem maleje nasza pewność siebie, a my coraz mniej wierzymy w prawdopodobieństwo przyszłych sukcesów.

Jak przerwać pasmo niepowodzeń?

Bądź gotowy spojrzeć na swoje życie jako twoje własne dzieło. Część tworzysz zupełnie nieświadomie poprzez filtr twoich doświadczeń, twojego własnego, błędnego oprogramowania, które stale jest aktywne. Jeśli przyjmiesz do wiadomości, że masz moc, która pozwala ci budować siebie i swoje życie według tego, kim naprawdę jesteś, nikt ci tej mocy nie odbierze.

To jednak wiąże się jednocześnie z uznaniem tego, że to wszystko, co w nim już zaistniało i istnieje teraz, jest także produktem tej samej mocy. Bo ona nie wybiera, lecz tworzy według tego kim jesteś i co czujesz wewnątrz. WEDŁUG TEGO, CO MYŚLISZ I CZUJESZ!

Weź odpowiedzialność za swoją MOC. Sto procent satysfakcji gwarantowane!

Każde doświadczenie jest doskonałym rezultatem podejmowanych przez nas decyzji. Ocena zależy od nas, jeśli chcemy im przypiąć łątkę typu: złe, dobre, odpad produkcyjny. Chcesz być fabryką dóbr luksusowych czy odpadków?

Jeśli poszukujesz wsparcia i pomocy, dołącz do Akademii Liderów