Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Dlaczego pieniądze mnie nie lubią?

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jaką rolę ich przekonania odgrywają w ich życiu finansowym. Większość osób nigdy nie myśli o swoich przekonaniach. Po prostu zachowuje się zgodnie z nimi.

Czy pieniądze są złe?

Oto ograniczające przekonania:

  • Nie mam. Brakuje mi. Nie stać mnie/ nas.
  • Trzeba ciężko pracować, aby zarobić pieniądze.
  • Trzeba oszczędzać na czarną godzinę.
  • Pieniądze się mnie nie trzymają.
  • Nie ma wystarczającej ilości pieniędzy dla wszystkich.
  • Czas to pieniądz.
  • Byle do pierwszego.
  • Kiedy odniosę sukces, ludzie przestaną mnie lubić.
  • Pieniądze szczęścia nie dają.

Zobacz, jak takie przekonania mogą „pracować” dla Ciebie

PIENIĄDZE SĄ BRUDNE

Czy wam też się zdarzyło, że ktoś poprosił was o przysługę, a kiedy chciał zrekompensować wam wasz czas i energię, proponując jakieś pieniądze – odmawiacie? Bo nie wypada? Bo dla znajomych się robi przysługi za darmo? Bo kiedy ja będę potrzebowała pomocy też dostanę za darmo. Wszystko w porządku, tylko dlaczego wymiana przysługi na pieniądze niejako stawia w złym świetle samą przysługę. Zniża ją do poziomu, na którym sprawa zaczy­na wydawać się lepka. Dlaczego jeśli ktoś w podzięce zrobi coś dla mnie to jest to ok., a kiedy chce mi dać pieniądze, to już nie wypada? Dochodzimy do sedna jakim jest brak szacunku dla pieniądza. Pieniądze są brudne, nieczyste, można się nimi pobrudzić.
Jeśli tak uważasz, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy – twoja podświadomość zrobi wszystko, żeby się pozbyć kłopotliwych banknotów z twojego życia. Mowa tu zarówno o pieniądzach, które mamy, jak i tych, które potencjalnie moglibyśmy mieć. Stąd biorą się wszystkie stracone okazje i pieniądze, które przeciekają nam między palcami. Biorą się z naszej głowy i tego co tam wyhodowaliśmy.

NIE STAĆ MNIE

Jeśli uparcie powtarzasz wszystkim, którzy są chętni tego wysłuchać, że jesteś biedna – skrupulatnie pracujesz na powiększenie swojej biedy. Mów częściej, że cię na coś nie stać i los zagwarantuje ci, że rzeczywiście nie będzie cię stać. Zacznij wierzyć, że jest kryzys i ledwo ci starcza, a wiara już nie będzie ci potrzebna, żebyś odczuła skutki kryzysu. I może nie myślisz tak naprawdę, tylko chcesz wzbudzić współczucie najbliższych osób – wiedz, że dla losu to nie ma znaczenia. Dla niego twoje słowa są jak prośba. Skoro prosisz o biedę, los myśli: „Trudno, trzeba jej dać”. I daje. Kiedy mówisz, że cię nie stać, przekazujesz wszechświatowi komunikat „Muszę sobie czegoś odmówić”. Co prawda, dodajesz że inaczej nie będzie cię stać na jedzenie, czy opłacenia rachunków. Wszechświat nie czyta intencji. Zobaczył jak sobie odmawiasz dobrych rzeczy i zrozumiał, że chcesz tego więcej. Następnym razem, kiedy będziesz chciała sobie kupić coś miłego dla serca, naprawdę twój portfel będzie świecił pustką. Kiedy będziesz jechać z ciężką walizką, już nie będzie cię stać na taksówkę z dworca. To wszystko dlatego, że kiedyś sobie odmówiłaś czegoś dobrego. Wszechświat spełnia twoją prośbę do niego. Dzięki takim zaklęciom „odmawiania sobie” za jakiś czas naprawdę będziesz biedna. A może już jesteś.

W ŻYCIU TRZEBA CIĘŻKO PRACOWAĆ

Jeśli twoi rodzice ciężko pracowali, przekonanie o tym, że aby „mieć” trzeba poświęcić życie rodzinne będzie kreowało twoje stosunki zawodowe. Fakt, że będziesz więcej zarabiać, więcej kupisz za te pieniądze, na wakacje pojedziesz za granicę, ale tak samo poświęcisz się pracy jak twoja mama czy tata. Nie z wyboru. Nie będziesz miała wyboru. Kiedy nasze nieświadome przekonania rządzą naszym życiem – sprawy same się dzieją. Dostajemy bardziej wymagającą pracę, w której musimy się starać bardziej, dojeżdżać dłużej itd. Wszystko dzieje się samo.

OSZCZĘDNOŚĆ JEST CNOTĄ

Jeśli rodzice pokazali ci swoim życiem jak ważne jest oszczędzanie – ty też będziesz ciułaczem. W miarę upływu lat zaczniesz dusić grosze jak oni. Tak samo będziesz odkładał pieniądze na czarną godzinę. A ta jak na zamówienie pojawi się w twoim życiu. Tak działa samospełniająca się przepowiednia. Nie mówię o tym, aby nie zabezpieczać się, ale o tym, by cieszyć się z życia. Nie przedkładać zagrożeń, których nie ma nad radość z zakupienia czegoś, pojechania gdzieś, radość sprawienia sobie przyjemności.

PIENIĄDZE SIĘ MNIE NIE TRZYMAJĄ

Podobny scenariusz działa w przypadku pieniędzy, które się nas nie trzymają. Jeśli wierzysz, że tak jest – tak jest. Jeśli nie czujesz, żeby pieniądze były dobre – nie będą cię zmuszały na siłę do swojego towarzystwa. Po cichu lub z hukiem będą wychodzić z twojego portfela. Sprawdź, jaki jest twój stosunek do pieniędzy. Co czujesz, kiedy mówisz o pieniądzach. Złość, czy miłość?

CO MOŻNA DZIĘKI PIENIĄDZOM?

Doceń pieniądze, ponieważ one służą zaspakajaniu potrzeb i najskrytszych marzeń. Są ważne w życiu. Pieniądze to dar od wszechświata, z pomocą którego można czynić wszelkie możliwe dobro sobie oraz innym.
Więc jak polubić pieniądze? Po pierwsze trzeba wyrzucić z pamięci wszystko, co mówiono nam na temat pieniędzy. I zastąpić to nowym przesłaniem: pieniądze to energia. Wszystko na tym świecie jest energią. Pieniądz jest przejawem energii życia i to bardzo potężnym przejawem.
Masz więc szansę teraz rozstać się z twoimi poglądami, jakoby pieniądze były nie w porządku, były w jakiś sposób złe. Ta myśl właśnie sprawia, że ludzie godzą się na życie w cichej rozpaczy. Skoro uważają, że pieniądze są złe i nie chcą przyjmować złej rzeczy w zamian za dobry uczynek, kończy się tak, że wykonują pracę, której nienawidzą, wówczas przynajmniej ze spokojnym sumieniem mogą brać za to pieniądze.

„KOCHAM PIENIĄDZE, A ONE KOCHAJĄ MNIE”

Czas polubić pieniądze. One są neutralne. My nadajemy im znaczenie. Możemy ich używać do pięknych i do mniej chlubnych celów. Są narzędziem. Tak jak nóż mogą być wykorzystane w różnoraki sposób. Nożem zarówno można skrzywdzić kogoś jak i pokroić chleb. To nie nóż decyduje do czego zostanie użyty, tylko jego posiadacz.