Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Jak Akademia zmienia życie – Wywiad z absolwentami Akademii Beatą i Sławkiem

Dzień dobry Państwu. Nazywam się Beata i jestem absolwentką Akademii Liderów, pierwszego rocznika, związana z tym miejscem od blisko 17 lat.

Skąd dowiedziałaś się o Akademii?

Beata: O Akademii dowiedziałam się od jej autorki założycielki Elżbiety Liszewskiej, którą poznałam na targach ezoterycznych. Ela miała tam swój wykład o potędze podświadomości. Podeszłam do niej po wykładzie i okazało się również, że jest ona terapeutką. I tak znalazłam się w jej gabinecie.

Jak dużo potrzebowałaś czasu, by zdecydować, że dołączasz do Akademii?

Beata: Pamiętam jak utworzyła się pierwsza grupa. Ja wtedy jeszcze nie byłam na to gotowa. Dołączyłam razem z drugą grupą, która powstała kilka miesięcy później w 2003 roku.

Dlaczego to miejsce jest takie wyjątkowe?

Beata: Miejsce pozwala ludziom wydobyć i uzewnętrznić ukryty potencjał, który pozwala nam przezwyciężyć problemy, które nas dotykają. To miejsce jest wyjątkowe, ponieważ posiada autorski program nauczania, po to żebyśmy się rozwijali. Byśmy rozwijali się, jako ludzie, jako kobiety, mężczyźni, partnerzy i jako rodzice.

Dlaczego twój mąż dołączył do Akademii?

Sławek: Żona zaczęła się rozwijać duchowo, jak i mentalnie. Nie chciałem zostać w tyle, dlatego też po roku czy po dwóch dołączyłem do Akademii.

Czy wcześniej interesowaliście się takimi zagadnieniami?

Sławek: Ja nie.

Beata: Ja tak bardzo oszczędnie.

Rozwój osobisty to nie tylko przemyślenia i pozyskiwanie wiedzy, ale przede wszystkim praca
nad sobą. Czy każdy jest na to gotowy?

Beata: Każdy może dołączyć do Akademii. Przychodzi taki moment, kiedy człowiek jest gotowy. To są różne bodźce. Niektórych motywuje spokój wewnętrzny i chęć zgłębienia nowych zagadnień. U innych będą to ciężkie doświadczenia, które przyciągają ludzi, by znaleźć rozwiązania problemów.

Po jakim czasie zauważyliście, że wasze życie zmienia się na lepsze?

Sławek: Na pierwszym roku.

Beata: Bywało różnie, bo czasem ten rozwój przyspieszał, a czasem zwalniał. Będąc tutaj w Akademii jest się w tym rozwoju na bieżąco, cały czas.

Konsekwencja, czy odwaga, co pozwala odnaleźć siebie?

Sławek: Jedno i drugie. Konsekwencja w dążeniu do celu, a odwaga, by stawić czoło wyzwaniom.

Jeśli mielibyście podać trzy argumenty dla których warto dołączyć do Akademii?

Beata: Pakiet narzędzi, dzięki którym możemy sobie poradzić. Świadomość siebie, swojego ciała i odwaga, którą tutaj zdobywamy, by podnosić poczucie własnej wartości.