Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Jak nie popaść w jesienną chandrę?

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Szaro, zimno, mgliście i przede wszystkim deszczowo. W takie dni często dopada nas jesienna chandra. Podpowiadamy, jak sobie z nią radzić!.

Jesienna chandra to znaczne obniżenie nastroju i samopoczucia, wywołane zmianą pory roku, obniżeniem temperatury powietrza, zmianami ciśnienia a także brakiem słońca i coraz krótszymi dniami.

Masz wahania nastrojów?
Czujesz, że chce Ci się spać i zwyczajnie nie chce Ci się nic robić?
Dopada Cię zmęczenie, a nawet smutek?

Pamiętaj, że są sposoby na jesienną chandrę!

  • Uprawiaj sport – uprawianie ulubionego sportu lub chodzenie regularnie na spacery uwalnia endorfiny
  • Rób to, co lubisz – znajdź coś, co sprawia Ci przyjemność i co Cię odpręża, poświęć na taką aktywność choć kilkanaście minut każdego dnia; może to być czytanie książki, słuchanie ulubionej muzyki, oglądanie filmów
  • Nie stresuj się – stres nigdy w niczym nie pomaga; staraj się podchodzić z dystansem do pewnych spraw i problemów
  • Zadbaj o dietę – to, co jesz ma wpływ na to, jak się czujesz, dlatego wybieraj produkty świeże i zdrowe; unikaj używek, produktów niezdrowych i przetworzonych.

Mimo jesiennej chandry, która dotyka naprawdę wielu z nas jesień także potrafi być piękną porą roku – ważne, aby nasze nastawienie było pozytywne. Warto mieć także na uwadze, że jesień nie trwa wiecznie – minie szybko, a razem z nią chwilowe uczucie przygnębienia.

Jeżeli stosujesz się do tych zaleceń i to nie działa, a nadal czujesz przygnębienie – pamiętaj są też podświadome powody Twojego samopoczucia.

Zapraszamy do pracy z podświadomością.

Ponadto pamiętaj, że jesień też jest piękna i jak każda pora roku oraz wszystko na świecie, jest potrzebna.