Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Jak przyciągać do siebie ludzi?

Współcześnie żyjemy w świecie digital. Pandemia zapewniłam nam wszystkim przyśpieszony kurs m.in.: pracy zdalnej, obsługi komunikatorów czy zakupów online. Czy w dobie digitalizacji i alienacji, wiemy jeszcze jak nawiązywać kontakty międzyludzkie? Jak przyciągać do sobie ludzi nawet w digitalu?

Są wśród nas ludzie, którzy emitują swego rodzaju niewytłumaczalny rodzaj magnetyzmu. Energię tak silną, że absolutnie chcemy z nimi rozmawiać czy przebywać w ich towarzystwie. Z pewnością każdy z nas napotkał w swoim życiu choć jedną taką osobę. Wielu z nas chce być takimi jak oni, zdobyć ich przyjaźń, podziw i uznanie. Co ciekawe – ta zdolność przyciągania nie zależy od wyglądu tych osób.

Poznaj 6 sposobów, które ułatwią Tobie nawiązywanie kontaktów.

1. Indywidualny wizerunek

Ważny jest Twój indywidualny wizerunek. Nie wystarczy jakiś jeden, wyjątkowy szczegół. To właśnie twój własny styl określa to, po czym ludzie Cię zapamiętają. I nie chodzi tu o piękno. To może wyda Ci się dziwne, ale wyjątkowość można wyrazić nawet w defektach wyglądu czy wrażliwości. Każda z unikalnych cech takich jak:

  • tempo i ton mówienia
  • gestykulacja
  • mimika twarzy
  • intonacja czy styl komunikacji
  • element ubioru czy makijażu może sprawić, że właśnie dzięki temu zostaniemy zapamiętani.

2. Musisz mieć cel i marzenie

Aby dotrzeć do ludzi i być odbieranym przez nich jako naprawdę wyjątkowa osobowość, musisz mieć powód do istnienia: ambicje, cele życiowe, chęć wprowadzenia jakichś zmian. Walcz o coś, przejmuj inicjatywę!

3. Pewność siebie

Śmiało krocz przez życie. Odważnie podejmuj decyzje. Przestań liczyć na innych, przestań obwiniać innych za swoje porażki i niepowodzenia.  Skup się na tym, co Ty sam możesz zrobić, co chcesz osiągnąć.  Ludzie wokół ciebie odczuwają zaufanie nie tylko w zachowaniu, ale też w mowie. Staraj się unikać takich stwierdzeń, jak: „myślę, mam nadzieję, przypuszczam, spodziewam się, być może, prawdopodobnie”.

4. Przestań narzekać

Jedną z cech ludzi charyzmatycznych jest ich nastawienie.  Postaraj się unikać skarg, krytyki i negatywnych tematów. Nawet jeśli w twoim życiu nie wszystko idzie po twojej myśli, zawsze lepiej rozpocząć rozmowę, która przynosi radość.

5. Słuchaj innych

Dlaczego uważasz, że jesteś najważniejszą osobą na świecie? Poznawanie innych ludzi, rozmowa z drugim człowiekiem to sztuka słuchania.  Naucz się słuchać swojego rozmówcy. Okazuj zainteresowanie. Tylko wtedy druga strona poczuje Twoją uwagę i ciepło.

6. Nie odwracaj wzroku

Podczas rozmowy z kimś, nawet online 😊 patrz rozmówcy w oczy. Czasami jedno przenikliwe spojrzenie może powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Kontakt wzrokowy pokazuje, że słuchasz swojego rozmówcy, rozumiesz go i akceptujesz jako osobę. Jest też wyrazem szacunku.