Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Kreatywność i kreacja to Twoja ukryta moc

Kreatywność i kreacja to pojęcia w dużej mierze współcześnie zaniedbane. Często słyszymy – w pracy, w Internecie „Obudź swoją kreatywność” – ale czym tak naprawdę jest kreatywność? Jak ją w sobie obudzić? Co ogranicza twórczość?

Kreatywność i kreacja czynią Cię wyjątkowym

Kreatywności i kreacja to właśnie one czynią Cię kimś wyjątkowymi. Pozwalając dotrzeć do własnej podświadomości. Będąc dzieckiem, zakodowano nam, co mamy robić i w jaki sposób. Zakodowano nam także, że pewne rzeczy lubimy bardziej, bo tak ktoś stwierdził, a do innych nie. Jednak czy tak naprawdę wiemy co umiemy, a czego nie w kreacji, bo podświadomość cały czas nas ogranicza.
Kreacja i kreatywności zmienia naszą chemię mózgu, poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne.
Rozwijać swoją ukrytą twórczość, możesz zawsze i wszędzie. Nie musisz być przy tym wybitnym malarzem, pisarzem czy architektem. Kreatywność możesz rozwijać w zaciszu domowym, cieszyć się tym, ulepszać i upiększając nieustannie swoje otoczenie.

Wpływ kreacji na nasze życie

Gdyby każdy z nas był kreatorem dla siebie, nasze życie wyglądałoby o wiele lepiej, byłoby piękniejsze, a zarazem spokojniejsze. Wielu znanych ludzi wyraziło swą opinię na temat kreacji i tą opinią się zajmiemy, by pojąć jak kreacja dla nas jest ważna i że to właśnie ona jest motorem życia.

„Żeby być wynalazcą, trzeba mieć bujną wyobraźnię i stertę rupieci.”Thomas Edison

„Zawsze jest sposób, żeby zrobić coś lepiej.”Thomas Edison

„Nie idź tam, gdzie prowadzi ścieżka, zamiast tego idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw za sobą ślad.”Ralph Waldo Emerson

„Nie potrzebujesz niczyjego pozwolenia, by prowadzić twórcze życie.”Elizabeth Gilbert

„Oto klucz do szczęścia; nie brać rzeczy zbyt tra­gicznie, ro­bić co możecie naj­lep­sze­go w da­nej chwi­li, życie uważać za grę, a świat za boisko.”Robert Baden-Powell

Jak rozwijać swoją kreatywność?

 1. Otwórz się na zmiany
  Tkwiąc cały czas w lęku, w jednym punkcie, otoczeniu ograniczasz swój potencjał.
  Odważ się i wprowadź zmiany w swoim życiu. Na początek może być to zupełnie nowe danie na kolacje, inna tras na trening czy spacer z psem.
 2. Myśl pozytywnie
  Nastawiając się pozytywnie wprowadzasz w swoim życiu harmonię.
 3. Jedz zdrowi i prowadź aktywność fizyczną
  Organizm potrzebuje ruchu i właściwego pożywienia. Ruch oprócz korzyści dla ciała powoduje, że dotleniamy nasz mózg.
 4. Prześpij się
  Odpoczynek, to znakomite ,,paliwo” dla Twojej kreatywności. Sen jest istotnym czynnikiem, kiedy śpisz, ładujesz baterie i masz więcej energii do działania.
 5. Podróżuj
  Poznawaj nowych ludzi, otwórz się na nowe kultury, język czy kuchnię.
 6. Zrelaksuje się pozwól sobie marzyć
  Podążaj za swoim marzeniem, bo od marzeń wszystko się zaczyna.
 7. Pisz i czytaj
  Udowodnione, że pisząc ręcznie, uaktywniamy więcej obszarów w mózgu, w porównaniu do pisania na klawiaturze. Ponadto pisanie poprawia pamięć i koncentrację. Czytanie z kolei pobudza wyobraźnię, relaksuje, wzbogaca słownictwo,
  inspiruje do zmian.
 8. Słuchaj muzyki
  Możesz wybrać muzykę taneczną, ludową – taka jaką lubisz. Również szum płynącej wody, deszczu, śpiew ptaków korzystne wpływa na harmonizacje naszego centrum kreatywności.