Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Wywiad z Elą Liszewską

Kiedy się w coś wierzy, wszystko można zmienić… rozmowa z Elżbietą Liszewską Dyrektorką i Założycielką Akademii Liderów

Skąd zrodził się pomysł na Akademię Liderów?

Akademia powstała we wczesnych latach 90-tych prowadziłam szkolenia dla biznesu w całej Polsce. W trakcie tych lat nie mogłam pozbyć się myśli, czym podyktowany jest sukces? Co go determinuje? Jaka osobowość, charakter człowieka buduje jego wielkość?
Dzięki tym obserwacjom, kilkanaście lat temu stworzyłam mój własny program, jak zbudować i odnaleźć w sobie siłę lidera. Powstał wówczas pomysł założenia szkoły rozwoju osobistego. Tylko osoba, która żyje w zgodzie sama ze sobą, świadoma siebie i swoich umiejętności może odgrywać rolę lidera. Całe nasze życie opiera się na zmianie naszej świadomości, kiedy nauczymy się jak to zrobić, wszystko się zmienia. Praca, dom, związki, wówczas pieniądze schodzą na dalszy plan.

Wyznajemy zasadę rozwoju przez całe życie, niezależnie od wykształcenia, wieku i wykonywanej pracy, umożliwiając stanie się liderem we własnym życiu – osobistym, jak i zawodowym. Zobowiązujemy się do stwarzania unikalnych, innowacyjnych oraz wysokich standardów kształcenia. Dążymy do rozwoju i upowszechniania wiedzy z zakresu psychologii oraz nowoczesnych metod menedżerskich, pozwalających na satysfakcjonujący rozwój, poprzez uruchomienie potencjału wewnętrznego.

Dla kogo jest placówka? 

Dla każdego, kto chce i jest gotów odmienić swoje życie, osiągnąć sukces. W tym miejscu warto zaznaczyć, czym tak naprawdę jest sukces. Ponieważ sukces dla każdego z nas oznacza coś innego. Sukces to nie tylko praca i zarobki, ale to również dom, rodzina, miłość, samorealizacja.

Czy każdy może się kształcić w Akademii?

Każdy, kto przejdzie pozytywnie rozmowę wstępną. Tutaj warto zaznaczyć, że Akademia Liderów nie jest zwykłą szkołą.  Nasz program jest połączeniem klasycznych metod psychologicznych z metodami niekowencjonalnymi. Odwołujemy się do duchowości. ale nie rozwijamy gałęzi spirytualnych.
Program jest przygotowany dla racjonalnych optymistów, nie negujących zdrowego stylu życia.
 Kiedy trafia do nas osoba, która  jest niepoprawnym optymistą, oczekującym cudów, czarów, czy magii lub osoba pesymistycznie nastawiona do rozwoju, jestem zmuszona odmówić. Ta placówka, to duża odpowiedzialność, motywacja i praca nad sobą. Nie każdy jest na to przygotowany. Dlatego wolę odmówić i zaczekać. Często informuję, że na początek bardziej odpowiednia jest indywidualna praca nad sobą.  Dopiero wówczas, kiedy ktoś już uporządkował swoje wnętrze, zapraszam do szkoły.

Czy trzeba mieć specjalne zdolności, aby zostać absolwentem Akademii?

Specjalnych zdolności nie, ale warto by ta osoba była otwarta i gotowa na zmiany. Pewna tego, że chce tu być i świadoma swoich decyzji.

Jakie programy mogą państwo zaproponować dla studentów?

Obecnie placówka prowadzi rekrutację na dwóch kierunkach w szkole. Na kierunku Terapeutycznym z Elementami Rozwoju Osobowości oraz kierunku Rozwoju Osobistego.

Pierwszy kierunek jest skierowany dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnych gabinetów terapeutycznych. Przygotowujemy do pracy w sektorze prywatnym.

Drugi kierunek, Rozwoju Osobistego, jest przeznaczony dla osób, które są zainteresowane podnoszeniem potencjału osobistego, własnym rozwojem oraz poprawą stosunków z innymi ludźmi.

Jakie możliwości rozwoju daje Akademia?

Przy obu kierunkach najważniejszą wyniesioną wartością jest zmiana życia, osobowości, charakteru, wewnętrznej siły i wzrostu pewności siebie.
Po ukończeniu trzech lat, na kierunku Terapeutycznym, kursanci mogą rozpocząć pracę we własnej placówce i pomagać innym. Umożliwiamy odbycie praktyk dla wyróżniających się słuchaczy. Istnieje także możliwość przystąpienia do pracy dyplomowej, po obronie której absolwent uzyskuje tytuł Instruktora Terapii Uzależnień.

Na czym polega wyjątkowość tego miejsca?

To ludzie -słuchacze i nauczyciele tworzą to miejsce. Często uczestnicy są zaskoczeni tym, co dzieje się na zajęciach, jak wyglądają spotkania w grupach, czy na warsztatach. Stawiamy na warsztat, otwartość, rodzinną atmosferę. Wielu z naszych absolwentów powraca w nowej roli do szkoły – zostają wykładowcami lub terapeutami. Są też tacy, którzy po latach wracają, by dołączyć do szkoły. Bywa, że żona rozpoczyna naukę, a semestr później dołącza do nas jej mąż, przyjaciółka czy ktoś z jej rodziny. Pozytywna zmiana w tych osobach, to jak odbierani są przez innych, prze swoje otoczenie pociąga za sobą kolejne zmiany.

Skąd obecnie tak duże zainteresowanie rozwojem osobistym i duchowym?

Obecny styl życia dyktuje tą zmianę. Świat się zmienia, ludzie zaczynają interesować się rozwojem, poszukiwaniem czegoś więcej w życiu. 2020 rok otwiera tzw. Erę Wodnika – co za tym idzie, kolejne zmiany w świadomości społeczeństwa.

Jest pani autorką trzech książek, wielu filmów, co daje w tym momencie większą satysfakcję, tworzenie własnych artykułów, książek, nagrań czy nauczanie? 

Wszystko, ale największą radością napełniają mnie zmiany w naszych słuchaczach. To, kiedy po trzech latach nauki, słyszę, że nie mają problemów w życiu i że każdą sprawę można rozwiązać, że czują się dobrze, żyją bez stresu. Nie skupiam się na jednej konkretnej czynności, prowadzę terapię i szkołę holistyczną, robię to co trzeba w danym momencie. Od lat kieruję się w moim życiu dewizą – rób swoje – a moim zadaniem jest pomagać innym w pokonywaniu różnych trudności i ograniczeń. Chcę pokazać ludziom, że kiedy w coś się wierzy, wszystko można zmienić.
Podstawowa zasada, aby właśnie tak żyć, to zbudowanie pewności siebie. Od tego zaczynałam, kiedy prowadziłam szkolenia biznesowe i nadal jest to pierwszym punktem naszej szkoły. Zbuduj właściwą postawę i pewność siebie, a osiągniesz sukces.