Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

5 powodów, dla których taniec jest najlepszą medytacją

Wszyscy wiemy, że stres to cichy zabójca. Kiedy osoba jest zestresowana, jej ciało reaguje objawami fizycznymi. Według Harvard Medical School stres to znacznie więcej niż uczucie niepokoju. Kiedy osoba doświadcza stresu, jej serce bije szybciej. Wzrasta ciśnienie krwi , oddech przyśpiesza

Organizm ludzki, który znajduje się w ciągłym stresie, wytwarza nadprodukcję kortyzolu. Kortyzol jest znany jako hormon stresu, ponieważ jest fizycznie przywoływany w stresujących czasach.

Taniec

Odkąd istnieją ludzie, istnieje taniec. Nasi przodkowie nigdy nie słyszeli o medytacji, stresie czy depresji. Znali się jednak na tańcu. Rozumieli, że mogą mieć fizyczne i emocjonalne doświadczenie, kiedy wkraczają w swój taniec. Grała muzyka, a oni tańczyli. Tańczyli, aż zjednoczyli się z muzyką. Tańczyli, dopóki otaczający ich świat nie zniknął. Ich muzyka, ruchy ciała i świadomość mentalna były jednym. Taniec dał im wiarę, że nadejdą lepsze dni. W wielu kulturach na całym świecie taniec był  i wciąż jest częścią kultu i komunikacji z Bogiem.

Medytacja

Medytacja to przemyślana i praktykowana sztuka koncentracji, myślenia, porządkowania myśli, modlitwy i kontemplacji. To jest cicha aktywność umysłowa. W połączeniu z aktywnością fizyczną jaką jest taniec, umysł i ciało osiągają wyższy poziom obu. Dla wielu jest to ekstatyczne przeżycie.

Taniec i medytacja

Poniżej przedstawimy pięć powodów, dla których taniec jest najlepszą formą medytacji, czyli mowa o medytacji w  ruchu.

  1. Pochłaniaj muzykę

W tańcu  wyciszasz wszystko wokół siebie i wchodzisz  głęboko w swoje umysły. Skupiaj się na słuchanej muzyce i ruchach ciała. To jedna z najczystszych form medytacji. W tanecznej medytacji jesteś  wolny, doświadczasz fizycznego i psychicznego uwolnienia.

  1. Kontrola

Kiedy swobodnie poruszasz się , przestajesz kontrolować swoje ciało. Porzucasz kontrole i stajesz się sobą, przyjmujesz to co przychodzi z wyższego poziomu. Tańczący poddaje się  całkowicie, panuje nad sobą , nie kontrolując się jednocześnie.

  1. Zdrowie psychiczne

Kiedy tańczysz, twój mózg produkuje więcej serotoniny. Nazywa się to często hormonem szczęścia. Serotonina daje uczucie radości i spokoju. Pozwolenie na taniec pomaga oczyścić się z toksycznych myśli. Ciało staje się silniejsze i bardziej sprawne, a ich mózg dostarcza im mnóstwo hormonów dobrego samopoczucia. Spada poziom stresu i napięć.

  1. Przełamuje bariery

Kiedy tańczysz jesteś w medytacji, wchodzisz na wyższy poziom świadomości. Tańczący wokół ciebie mają także podwyższoną świadomość. Są częścią czegoś większego niż oni sami. To, czego są częścią, nie jest osobą innej rasy, innej religii, innej płci. Stajesz się jednością z innymi.

  1. Zmiana życia

W twojej psychice, a zatem w życiu następują zmiany. Im częściej wchodzisz w trans tańca, tym zmiany są trwalsze.

Wniosek

Wielu ekspertów udowodniło, że taniec w połączeniu z medytacją zmienia życie i jest zdrowy. Łatwo jest zacząć. Po prostu weź swoje umiejętności medytacyjne i zastosuj je w praktyce, koncentrując się na muzyce i ruchach. Aby to zrobić, nie musisz dużo inwestować. Potrzebujesz butów do tańca, rozgrzewającej koszulki lub kurtki i spodni do tańca. Spróbuj. Może się okazać, że to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla siebie zrobiłeś.