Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.

Czego możemy uczyć się od dzieci?

Czerwiec to miesiąc, który kojarzy nam się z dziećmi – na samym jego początku świętujemy przecież Dzień Dziecka, poza tym to miesiąc, w którym zaczynają się wakacje – a wakacje to w końcu przywilej dzieci i młodzieży.

Dzieci są skarbem i przyszłością naszego świata. Mają też w sobie wiele cech, których to my – jako dorośli – powinniśmy się od nich uczyć.

Szczerość: Dzieci są szczerze, czasem „do bólu” – ale to sprawia, że mówią o tym, co leży im na sercu. Nie kombinują, nie owijają w bawełnę; mówią co myślą i ta szczerość jest czymś oczywistym.

Dziecięca radość: Dziecko potrafi cieszyć się i doceniać każdą, nawet najmniejszą rzecz! Kolorowy motyl przelatujący przed oczyma, mały balonik czy puszczanie latawca – to wszystko wprawia je w absolutny zachwyt!

Beztroska: Dzieci doceniają to, że są tu i teraz. Nie martwią się „na zapas”. Łapią każdą chwilę i potrafią cieszyć się nawet z najdrobniejszych rzeczy!

Dorośli ludzie, często zabiegani i pochłonięci sprawami dnia codziennego zdecydowanie zapominają właśnie o tym, by cieszyć się dniem czy chwilą. Dlatego warto obserwować i przebywać z dziećmi – można nauczyć się od nich naprawdę wiele!

Pamiętaj, że wciąż dostępna jest darmowa wizualizacja „Wewnętrzne dziecko” – sprawdź ją koniecznie klikając w guzik poniżej: