Podaj dalej, niech inni tez zmienią swoje życie z Nami.


Magia wręczania prezentów:
dlaczego dawanie prezentów innym zwiększa nasze szczęście

Bez względu na to, czy kupujemy mały prezent czy stawiamy kolejkę przyjaciołom, słowo „dziękuję”, szczodrość i wdzięczność wywołują w nas szczęście i wzmacniają nasze relacje. To dlatego, że my – ludzie – jesteśmy istotami społecznymi.

„Jedna czwarta społeczeństwa ma zdiagnozowane zaburzenia psychiczne. To zwykłe normalne choroby.” H. Jackson Brown, Jr.

Ponieważ okres wręczania prezentów trwa w najlepsze, by poczuć ducha świąt wystarczy pomyśleć o uczuciach, których doznajemy, gdy kupujemy prezent dla ukochanej osoby, przyjaciela lub znajomego.

Magia wręczania

W artykule zatytułowanym Psychologia wręczania prezentów i szczęścia wyjaśniono, jak naukowcy dowiedli, że wręczanie prezentów daje obdarowującemu tyle samo satysfakcji co obdarowywanemu.

Innymi słowy kupowanie prezentów może zwiększyć poczucie przywiązania i szczęścia.

Spraw, by prezent miał wymiar osobisty

Ważnym czynnikiem jest zadbanie o to, by prezent miał charakter osobisty. Na przykład jeżeli osoba obdarowywana lubi malować, można kupić jej voucher na zajęcia artystyczne, a jeżeli lubi jogę, może warto wykupić zajęcia w lokalnym studio jogi.

Chcesz sprawić, by prezent zrobił jeszcze lepsze wrażenie? Weź pod uwagę siebie i swój czas. Na przykład zamiast wręczyć bilety do kina, wybierz film, który spodoba się tobie i osobie, którą chcesz zabrać i zobaczcie go razem. Zarezerwuj stolik w restauracji dla waszej dwójki. Idźcie razem na koncert. Zobaczcie razem mecz.

„Najwspanialszym prezentem, który możemy komuś dać jest nasz czas. Gdy dajemy komuś swój czas, przekazujemy też część naszego życia, której nigdy nie odzyskamy”. autor nieznany.

Niech żyją święta i magia dawania prezentów!